Tereza Nátrová dvakrát zlatá ve Whistleru

30.07.2024

Jako mají tenisté grandslamové turnaje a fotbalisté Ligu mistrů, mají závodníci na horských kolech seriál Crankworx. Jeho poslední čtvrtá zastávka skončila v neděli v kanadském Whistleru, nekorunovaném "hlavním městě" bikování v přírodě. Pokud v Evropě milovníci MTB ví, co jsou Rychlebské stezky, tak ve světe ví, co je Whistler.

Dvou skvělých výsledků na tomhle festivale dosáhla černovodská bikerka Tereza Nátrová, která je na tlustých gumách valících se z kopce jako doma. Na Crankworxu se postavila na start dvou závodů a dvakrát byla nejlepší. Vůbec jí přitom nevadilo, že jejími soupeřkami byly hlavně domácí Kanaďanky s Američankami.

Závod číslo 1 – sjezd Garbanzo DH a členka týmu Smith bike cz&sk prolétla cílem v nejrychlejším čase 15:47.103. Na krk šlo první zlato. Závod číslo 2 – enduro Crankworx Canadian Open Enduro a ani tady v kategorii amatérů 21+ Tereza nenašla přemožitelku.

Výsledkem jsou dvě zlaté placky z prestižní bikerské akce a nesmazatelný zápis do historických análů slavného seriálu Crankworx.